Maine se finalizeaza proiectul de educatie muzeala ,, Sighisoara, casa noastra ❤„, proiect derulat de Muzeul de istorie Sighisoara in parteneriat cu cls a IV-a a Scolii gimnaziale Radu Popa.
Proiectul s-a derulat in 2 etape, pe o perioada de 10 saptamani.
Evenimentul de inchidere a proiectului va avea loc maine, 1 martie, de la ora 17.00, la Sala Sander.
Potrivit Florinei Stefan, coordonat al proiectului, acesta a constat in cunoasterea si dobandirea unor informatii despre monumentele Sighisoarei, viata cotidiana, istoria locala, folosind tehnici informale de invatare extrem de atractive pentru copii si cu rezultate deosebite.